Перейти к содержимому

Сергій Владич «Українська нумерологія»

С разрешения Сергея Владича, с огромной радостью публикуем его  материал  про украинскую нумерологию и лингвистику в частности.

Текст публикуется на украинском языке, так как важно правильно передать лингвистические и семантические особенности излагаемого материала.

С уважением,   Виталий Лещинский.

 

Сергій Владич

Українська нумерологія

Частина 1. Алфавіт.

            З часу виходу у світ моєї книги «Тайны русской нумерологии»[1] мене не покидало відчуття провини за те, що українська нумерологія залишилася начебто осторонь. Звичайно, це є несправедливим по відношенню до нашої прекрасної мови. Вона цілком заслуговує на езотеричне дослідження. У цій статті я намагатимуся виправити цю помилку. Але перед тим необхідно зробити декілька зауважень.

            Перш за все з’ясувалося, що тема української нумерології є практично не розробленою. Езотерична наука про числа, яка вже понад сто років панує у західноєвропейській і американській культурі (і яка жодного відношення немає до Піфагора), була більш-менш адаптована до російського алфавіту, проте єдина робота на «українському» напрямку, яку вдалося знайти у мережі[2], не витримує жодної критики. Тому ті результати, що викладаються нижче, є, можливо, одним з перших кроків у напрямку побудови цілісної концепції української ну мерології на базі сучасного українського алфавіту.

            По-друге, «українська» нумерологія практично нічого спільного немає з «російською». Трохи дивно, але факт – російський і український алфавіти відрізняються всього лише декількома літерами, але ці дві мови за структурою лексики і філософським наповненням багатьох базових понять у сфері духовності відрізняються кардинально. Отримати українські аналоги інтерпретації чисел і слів, використовуючи російські результати, практично неможливо. Наприклад, російське слово «любовь», має в українській мові два аналоги – «любов» і «кохання», і вже це багато чого змінює у езотеричному середовищі. Бог є любов чи кохання? За радянських часів ці слова визнавали майже тотожними і зводили виключно до опису глибокої прихильності (пристрасті) до особи іншої статі. Але ж ми з вами знаємо, що це не так. Або інший приклад. Аналогами концепції Дао у понятійному середовищі середньовічної православної філософії Київської Русі виступали Істина, Право, Правда, Життя, Дух, Суще, що жодним чином не відповідає баченню Дао у російській мові і філософії. Українське слово літера походить від латинського слова litera, а слово буква від праславянського аналога боукы. І ці приклади можна продовжувати нескінченно.

            Нумерологія є езотеричною наукою про прихований смисл чисел і пов’язаних з ними слів, через які числа проявляються у матеріальному світі. Числа існують, як об'єктивна реальність Всесвіту і присутні у нашому житті незалежно від того, знаємо ми про це, чи ні. Вони є частиною Світового Закону – Логосу, слугують універсальною мовою, через яку можуть порозумітися будь-які мислячі істоти, оскільки один плюс два дорівнює три хоч на Марсі, хоч на Альфі Центавра.  Нумерологія дає можливість виявити сутність цієї мови Всесвіту і розкрити її зв'язок з подіями життя кожної людини. Нумерологічний аналіз стосується, як правило, двох основних речей – аналізу певного набору цифр (дат народження або весілля, номерів телефонів, квартир, машин тощо)  і певних понять чи слів, насамперед, імені людини. Для того, щоб його здійснювати, потрібні дві речі – таблиця відповідності літер алфавіту і цифр від 1 до 9, а також змістовне наповнення езотеричним смислом самих чисел, які отримуються шляхом додавання числових значень кожної літери слова (або, власне, цифр, які входять до дати народження чи номеру телефону), із наступним теософічним скороченням (додаванням розрядів) отриманої суми до однозначного числа. Таким чином, у нумерологічному аналізі провідну роль відіграють однозначні числа від 1 до 9, хоча існує багато специфічних двозначних чисел, які мають окремий смисл – наприклад, 11, 22, 23, 37, 120, 153 тощо. До цього питання ми ще повернемося у подальших дослідженнях. Предметом цієї статті є визначення того алфавіту української мови, який слід взяти за основу при побудові основної таблиці відповідності літер і чисел. Наше завдання полягає у тому, щоб виявити такий алфавіт, але й довести – він дійсно дозволяє виявити скритий смисл слів і понять, які вони відображають, використовуючи числа.

            Здавалося б, це питання дивне. Існує алфавіт української мови на основі кирилиці, у якому тридцять три літери. То ж які можуть бути питання?

            Проблема полягає у тому, що той алфавіт, який є чинним нині, не зовсім підходить для нумерологічного аналізу. Він включає букву Ґ, яка стала його повноправним членом лише у 1990 році. Ми ж при аналізі слів будемо користуватися лексикою, яка сформувалася переважно у період з 12 по 20 століття. Окрім того, як вже зазначалося у моїй книзі про російську нумерологію, з точки зору езотерики використання 33 літер повністю дезавуює ті приховані послання, які несуть в собі числа. І так тому, що з найдревніших часів першими, хто осмислив шляхи творіння Всесвіту через букви  і числа були юдеї. Кабала ясно говорить – світ створений 32 таємничими шляхами мудрості – 22 літерами юдейського алфавіту і 10 цифрами. Від юдеїв це бачення перейшло до греків, а від греків – через Кирила і Мефодія -  до слов’янських племен. Тому здається цілком логічним використовувати саме 32 літери українського алфавіту (хоча, якщо філологам це не до вподоби, ми просто скажемо, що обидві літери Г і Ґ «живуть» у нас під одним і тим же номером).

            Слід також врахувати, що протягом століть після нашестя татаро-монгольської орди українська мова розвивалася у вкрай складних умовах й була вимушена виживати виключно в осередках компактного проживання тих слов’ян, що не покорилися загарбникам. В цих осередках виникали певні особливості як фонетичного характеру, так і літературного, що обумовлювало часом досить істотні труднощі для діалогу і спільного розвитку. Після 16-го століття, коли московські царі присвоїли собі титули «всея Русі», на які вони не мали жодного права, до власних «українських» труднощів додалася експансія російської мови, яка з часів Орди і до наших днів розвивалася як філологічний «мейнстрім» на колишніх слов’янських землях, названих спочатку Московією, а потім - Росією. Лише І.Котляревському і Т.Г.Шевченку вдалося, нарешті, створити сучасну українську мову, хоча ще до них лінгвістичну революцію Петра І (введення так званого «гражданського шрифта») творив не хто інший, як Петро Могила.

            На різних етапах формування українського алфавіту до нього входила різна кількість літер, і навіть їх послідовність змінювалась. Наприклад, з 1932 по 1990 рік м’який знак був останньою літерою алфавіту. З точки зору лінгвістики це не змінює нічого, з точки зору нумерології – все. Теж саме стосується літер Ї, Й, Є, тощо. Для того, щоб зрозуміти, який саме алфавіт найкраще відповідає егрегору української мови, який формувався ще з праслов’янських часів, нами було  проаналізовано походження кожної літери, починаючи з грецького алфавіту, а також їх місце в абетці так, як це передбачалося древньою традицією. Було проаналізовано дванадцять різних варіантів розташування букв українського алфавіту з точки зору  придатності для нумерологічного аналізу. І ось вона – українська абетка, яка, без сумніву, може бути використана для потреб нумерології:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

А

Б

В

Г, Ґ

Д

Е

Є

Ж

З

И

І

Ї

Й

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

Ь

Ю

Я

 

 

 

 

 

Але ж, яка кажуть науковці, лише практика є критерієм істини. Тож нижче наводяться приклади нумерологічного значення слів[3], які свідчать про слушність нашого вибору. Висновки робіть самі.

Почнемо з духовних понять, які мають фундаментальне значення.

Бог (15) = Перший (15) = Дао (15) = Илах (15) = Ісус Христос (42)=

= Любов (24 ) = Всесвіт (24) = 6

Боже Великий = Боже Єдиний = 51 = 6

            Яхве = Аллах = 21 = 3

Китай = Дао =15

Біблія = Книга = Істина = Шлях = Завіт = 19 = 1

Пророк = Спаситель = 28 =1

Всевишній = Деміург = 31 = 4

Мудрість (31)= Логос (31) = Благо (22) = Життя (22) = Ісус (13) =

=  Правда (13)= 4

Дух (17) = Благодать (35) = 8

Ієгова (26) = Єдиний (26) = Творець (35) = 8

Ізраїль (26) = Віра = Новий (25) + Завіт (19) = 8

Сатана (18) = Пекло (27) = Пітьма (18) = Війна (18) = 9

Господь (34)= Боже (25) = Альфа і Омега (43) = 7

Небо (25) = Рай = 7

Богородиця (54) = Марія (18) = Анна (18) = 9

Заповіт (29)= Христос (29) = Павло (20) = 2

Ісус (13) = Русь (13) = Петро (22) = Андрій (22) = Хрест (22) = 4.

Апостол Андрій благословив Київську Русь:

Київська (24) + Русь (13) = 37 = Апостол (33) + Андрій (22) = 55.

Наше майбутнє – у європейському домі:

Київська (24) + Русь (13) = 37= Європейський (48) + Союз (25) = 73

Хіба сенс життя – це не бути щасливим? Сенс Життя (42) = Щастя (15)= 6.

А ще Ян = Інь = 13 = 4, Лі = Не-дія = 8, Де = Сила = 11 = 2; Так = Ні = 10  (і хіба ж це не дивно – саме логічні операції «так» і «ні» стали, відповідно, 1 і 0 у двійкової системі числення, основою інформаційних технологій).

Смисл = Сенс (синонім) = 20 = 2;

Місяць (28) = Ніч (19) = 1;

Мати (13) = Ненька (31, синонім) = 4;

Тризуб (23) = Воля (23) = Єдність (32) = Герб (14) =5;

Орел (23) = Герб (14);

Президент (42) = Гетьман (33) = 6

Закон = Руська Правда (основний Закон Русі часів Ярослава Мудрого)= 32 = 5;

Сім’я (17) = Родина (26, синонім) = 8;

Кохання (43) = Подружжя (43) = Матір (16) = 7;

Україна (25) = Софія (25) = Сонце (34) = Мольфар (34) = 7;

Україна (25) = Константинополь (79) = 7;

Україна (25) = Мазепа (25) = Герой (25) = 7;

Русь (13) = Лавра (13) = Галичина (31) = 4;

Польща (22) = Хрест (22) = Папа = Петро (22) = 4.

 Кожна людина є особистість: Особистість (43) = Людина (25) = 7; Президент (42), як і Міністр (24) мають бути добре освіченими людьми (Освіта (24));

Альфа = Буква = 16 = 7;

Жінка (24) = Земля (33) = Любов (24) = 6;

Літера (21) = Слово (30) =3;

Київ = Краса = Душа  = 12 = 3; Князь = Дружина = 30 = 3;

Одиниця = 37 =10 = 1, Двійка = 20 = 2; Вісім (17) = 8;

Три = 7, Сім (12) = 3, Трійка = Сімка = 18

Аз = 10 = 1, Трійця (25) = Три = 7.

Приклади нумерологічної математики:

Петро (22) + Павло (20) = Апостол (33);

Єва = Діва = 11;

Адам (14) + Єва (11) = Людина (25) = Подружжя (43);

Чоловік (43)+ Жінка (24) = Батько (24) + Матір (16) = Шлюб (13=4);

Чоловік + Жінка + Дитина + Дитина = Родина;

Синій (18=9) + Жовтий (29=2) + Тризуб (23=5) = Прапор (16=7);

Запорізька (42=6) + Січ(14=5) = Козак (29=2);

Константинополь (79) + Патріарх (20) = 99 = Єдине (27) = 9;

Київ (12) + Патріарх (20) = Єдність (32) = Закон (32);

Москва (28) + Патріарх (20) = Росія (21) = Брехня (30) = 3;

Золота (38) + Орда (17) = 55 = Москва (28) = 1;

Сталін = Гітлер = 24.

В Україні кажуть «і один у полі воїн»: Один = Воїн = 23 = 5.

Україна (25= 7) – це наша Матір (16=7), Кохання (43 =7), Софія (25=7), Сонце (34=7), Альфа і Омега (16+27=43=7) нашої долі Доля (25=7).

Саме Єву у Раю намагався спокусити диявол: Єва (11) = Диявол (29). Проте з урахуванням тих подій, що відбуваються Україні, у наш час уособлення диявола має зовсім інше обличчя: Цар (11) = Путін (20) = Патріарх (20) = Євразія (29) = Диявол (29); Сергій (21)+ Лавров (24) = 45 = Кисельов (36) = Сатана (18) = 9. І дарма Москва вважає себе третім Римом: Москва (28) = Рим (10) = 1, оскільки перетворюється на переважно ісламське місто: Москва (28) = Іслам (19) = 1. Між тим, Україна і Московія були і залишаються рівноправними державами: Україна (25) = Московія (43) = 7, а  Київська Русь (37) - це Київ (21) + Україна (25).

            Критики нумерології стверджують, що який би алфавіт не взяти, при достатній кількості обчислених слів виявиться певна кількість випадків, коли асоціації між ними прослідковуватимуться. Тому, на їхню думку, подібні приклади ні про що не свідчать. Проте, це лише частина правди. Дійсно, за умов певної наполегливості й наявності здібностей до логіки можна знайти аналогії між чим завгодно. У випадку нумерології важливіша не кількість, а якість: якщо слова Бог, Любов, Ісус Христос і Всесвіт, або Біблія, Книга і Істина мають однакові числові значення, то це не варто вважати просто статистичною помилкою. За подібними поняттями стоять не маніпуляції з арифметичними діями, а філософія тисячоліть.

            Водночас, як це часто буває у нумерології, механічний аналіз числових значень слів дає іноді суперечливі результати. Наприклад:

Чоловік = Матір = 7

Жінка = Батько = 6,

або

Він = Донька = Мати = 4

Син = Отець = Вона = 3.

Примирення між цими нумерологічними рівняннями лежить у сфері езотерики, яка стверджує, що у світі все походить із союзу двох начал – чоловічого і жіночого, і немає значення, називається він Шлюб (13): Чоловік+Жінка = Батько+Матір = 13, чи Подружжя (43=7) або Союз (25=7): Він+Вона = Син+Донька = Отець+Мати = 7. Як і у всіх інших випадках нумерологічного аналізу, тут важливо застосовувати не точне значення слів, а їх асоціативну інтерпретацію.

            Наведемо ще два приклади. Перший: як це може бути, що Диявол (29) = Христос (29) = Патріарх (20)? Відповідь на це питання лежить у трудах святих отців, які зазначали, що диявол для досягнення своїх цілей цілком спроможний прийняти і образ Христа, лише пустого із середини, а не те що продажного патріарха. Хіба мало було в історії християнства прикладів, коли і папи римські, і православні ієрархи благословляли смерть, насильство і війну? То хто ними керував, як не диявол? Носіння тіари ще не є ознакою святості. Той факт, що числові значення цих слів співпадають, є попередженням, що сили пітьми цілком можуть прикриватися світлими образами Віри Божої.

            Другий приклад простіший: Місяць = Ніч = 1, проте Сонце = 7, коли День = 4. І знову відповідь лежить у площині езотерики, точніше – теософії. Для тих, хто знайомий із поняттям «теософічна цінність» числа, або з теорією трикутних чисел (досить детально ці поняття викладені у моїй книзі про російську нумерологію), не є секретом, що з точки зору теософічної цінності 4 = 7 = 1 (тобто, четверте і сьоме трикутні числа дорівнюють відповідно 10 і 28 і зводяться до одиниць), і тому можна цілком сміливо стверджувати, що всі ці поняття рівноцінні: Сонце = День = Місяць = Ніч.

            Як вже зазначалося раніше, українська і російська мови є різними, і перш за все вони відрізняються лексикою, а також змістовно-філософським наповненням найбільш базових понять буття. Проте, було вкрай цікаво встановити, що досить значна кількість російських і українських слів мають тотожні числові значення. Більшість з них відноситься до духовного плану, що є додатковим підтвердженням важливої ролі чисел у виявленні прихованих зв’язків між різними аспектами нашого життя. Ось лише деякі з цих прикладів:

 

Російська мова

Українська мова

Апостол = 33 = 6

Апостол = 33 = 6

Павел = 20 = 2

Павло = 20 = 2

Петр = 22 = 4

Петро = 22 = 4

Аллах = 12 = 3

Аллах = 21 = 3

Крым = 15 = 6

Крим = 15 = 6

Ночь = 19 = 1

Ніч = 19 = 1

Солнце = 34 = 7

Сонце = 34 = 7

Свобода = 32 = 5

Воля = 23 = 5

Марс = 22 = 4

Марс = 13 = 4

Жизнь = 31 = 4

Життя = 22 = 4

Сатана = 18 = 9

Сатана = 18 = 9

Отец + Мать = Ребенок

Батько + Мати = Дитина

Брак = 13 = 4

Шлюб = 13 = 4

Библия (30) = Книга (21) = 3

Біблія = Книга = 19 = 1

Танах = 12 = 3

Танах = 21 = 3

Бог (12) = Иисус (38) + Христос (46) = 3

Бог (15) = Ісус (13) + Христос (29) = 6

Путин (24) = Дьявол (24)

Путін (20) = Диявол (29)

Она = 12 = 3

Вона = 21 = 3

Бог = Дао = 12 = 3

Бог = Дао = 15 = 6

Сто = 16 = 7

Сто = 16 = 7

Два = 9

Два = 9

Семь = 21 = 3

Сім = 12 = 3

Мужчина = 34 = 7

Чоловік = 43 = 7

Разум = 23 = 5

Розум = 32 = 5

Тора = 16 = 7

Тора = 16 = 7

Храм = 17 = 8

Храм = 17 = 8

Новый (16) + Завет (19) = 35 = 8

Новий (25) + Завіт (19) = 44 = 8

Победа = 27 = 9

Перемога = 36 = 9

Совесть = 36 = 9

Совість = 27 = 9

Сфера = 27 = 9

Сфера = 18 = 9

Руах = 15 = 6

Руах = 15 = 6

Мария = 27 = 9

Марія = 18 = 9

Число (33) + Зверя (30) = 9

Число (28) + Звіра (17) = 9

Карма = 16

Карма = 16

Космос = 36

Космос = 36

Хаос = 20

Хаос = 20

Дети = 12

Діти = 12

 

            Я цілком усвідомлюю, що для читачів, які не дуже добре обізнані з підходами езотерики взагалі (і нумерології зокрема), подібні твердження можуть здаватися підозрілими спробами підігнати отримані результати під бажану інтерпретацію. Це не так. Нумерологія не є точною наукою. Вона грунтується на певних принципах, проте аналіз її результатів лежить у духовній площині, а не в сфері математичного чи філологічного аналізу. Інакше неможливо пояснити збігання числових значень таких понять, як:

Козак (29=2) = Запорізька Січ (56=2) = Військо Запорозьке (29+54=2),

та ще й врахувати, що у Війську Запорозькому було саме 38 куренів! Можна навести ще декілька прикладів:

Ольга (23) = Християнство (50);

Константинополь (79) = Візантія (34) = Церква (25) = Україна (25) =

= Володимир (43) = Московія  (43);

Білий (15) + Синій (18) + Червоний (42) = 75 = Росія (21) = 3.

Протягом останніх десятиліть була видана величезна кількість книг російською та англійською мовами, в яких без будь-яких доказів і пояснень містяться довжелезні інструкції по обчисленню якихось квадратів, таблиць, чисел долі і такого іншого з метою визначення певних якостей або характеристик особи за її іменем чи датою народження. Проте здебільшого вони є прикладами очевидного маніпулятивного зміщення акцентів на технічну сторону нумерології без заглиблення у її суть. Або ми говоримо про гадання, або – про щиру спробу зазирнути у духовний  світ, де закони математики надають можливість розкрити набагато глибші взаємозв’язки слів і чисел, ніж у світі матеріальному[4]. Для нас на цьому першому кроці було важливо переконатись, що алфавіт української мови, який враховує століття досить непростої культурологічної еволюції, є цілком придатним для нумерологічного аналізу. У наступних роботах ми розглянемо езотеричну інтерпретацію кожного числа з урахуванням, крім інших джерел, отриманих вище числових значень слів української мови. До зустрічі.


[1] Видавництво «Золотое сечение», Пенза, 2014

[2] В.Є.Примаченко, «Нумерологія і українська мова».

[3] Нумерологічне значення слова обчислюється так: встановлюються числові значення кожної літери; вираховується їх сума; розряди багатозначного числа додаються до отримання однозначного числа. Проте, важливо і те, яким є значення повної суми, оскільки збіг числових значень на цьому рівні свідчить про глибоку спорідненість понять, які ці слова визначають.  Наприклад: Ян = 5+8=13=4, Інь = 2+8+3=13=4.

[4] Прошу ознайомитись з класичною роботою «Теологумены арифметики», Пер. В.В.Бибихина, А.И.Щетинникова, 1975. Ми до неї ще не раз будемо звертатись.

%1$s: 1 комментарий

  1. Уведомление: Сергей Владич — Школа интегральной нумерологии

Добавить комментарий